کاهش حجم فایل‌های ویدیویی بااپلیکیشن های موبایل

 

با گوشی‌های هوشمند جدید قادر به ضبط ویدیوهایی با وضوح بالا مانند 4K هستیم،اما یک نکته منفی کوچک در این میان وجود دارد. این ویدیوها فضای زیادی را در گوشی شما اشغال می‌کنند و اگر بخواهید این ویدیوهای با کیفیت را برای دوستان و خانواده خود بفرستید زمان و حجم زیادی از ترافیک اینترنت شما را مصرف خواهد کرد. واتس آپ و ایمیل معمولاً فایل‌هایی با اندازه محدودی راارسال می‌کنند. واتس آپ فایل‌هایی تا 16 مگابایت و جی میل فایل‌هایی تا 25 مگابایت. به همین دلیل از اپلیکیشن های کاهش حجم فایل‌های ویدیویی کمک می‌گیریم.

 

برای فشرده کردن فایل‌ها در کامپیوتر ما Handbrake را توصیه می‌کنیم این نرم افزار رایگان و قابل استفاده در تمامی کامپیوترها و سیستم عامل‌ها است و یکی از بهترین فشرده ساز های فایل‌های ویدیویی است. برای فشرده سازی فایل‌های ویدئویی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید می‌توانید از این نرم افزار استفاده کنید.

 

با این حال در این مقاله بر معرفی اپلیکیشن های کاهش حجم  فایل های ویدیو در موبایل متمرکز هستیم.

ما بیشتر چندین اپلیکیشن فشرده ساز ویدیو را آزمودیم. خنده دار است که بیشتر آنها فشرده ساز ویدیو نامیده می‌شوند و نام‌هایی شبیه هم دارند و سرانجام 5 اپلیکیشن برتر را برای شما انتخاب کردیم. بنابراین شروع می‌کنیم:

 

Video Compressor.1

این اپلیکیشن با ظاهری ساده است.وقتی اپلیکیشن را باز می‌کنید می‌توانید فایل ورودی‌ای که قرار است کم حجم شودرا انتخاب کنید. سپس می‌توانید یک نام دلخواه بر فایل خروجی بگذارید. همچنین می‌توانید بزرگی فایل خروجی را انتخاب کنید. پس از آن برنامه به صورت خودکار تنظیمات را انتخاب و ویدیویی به اندازه وارد شده می‌سازد.

این اپلیکیشن همراه با تبلیغات است(یعنی هنگام کار با این اپلیکیشن اگر به اینترنت وصل باشید تبلیغتا سایت ها ظاهر می شود) و هیچ نسخه پولی و نسخه تبلیغاتی ندارد.

رتبه این اپلیکیشن در فروشگاه گوگل پلی: 4.4 / 5.0

 

 

 

 

 

Video Compressor by Sunshine.2

این یک مبدل ویدیویی شاد و قشنگ با لقبی بامزه است: «همبرگر آفتابی». این اپلیکیشن ادعا می‌کند اولین فشرده ساز واقعیاست که می‌تواند چند ویدیو را همزمان کم حجم کند. وقتی این اپلیکیشن را باز می‌کنید صفحه‌ای به نام فایل اصلی (Original File) باز می‌شود که تمام ویدیوهای موجود در گوشی شما را نمایش می‌دهد. از اینجا می‌توانید فایل‌هایی را که می‌خواهید تبدیل کنید، انتخاب کنید و یا اگر بخواهید چندین فایل را به دنبال هم ردیف کنید، باز هم در همین صفحه می‌توانید این کار را انجام دهید. بعد از تبدیل فایل‌ها، آن‌ها را در یک صفحه جدید به نام فایل فشرده (Compressed file) نمایش می‌دهد.

سه نوع تنظیمات پیش فرض وجود دارد که در واقع تنظیمات میزان فشرده سازی وضوح (رزولوشن) ویدیوهاست. می‌توانید یکی از سه رزولوشن 1080p, 720p and 480p را انتخاب کنید. از میان 12 اپلیکیشن آزموده شده، این اَپلیکیشن از بقیه سریعتر است. این اپلیکیشن تبلیغات به همراه ندارد و کاملاً رایگان است.

رتبه بندی در فروشگاه گوگل پلی: 4.1 / 5.0

 

 

 

 

Video Compress.3

یک اپلیکیشن فشرده ساز فایل‌های ویدیویی با نامی کلی است. اما نامش را که کنار بگذاریم این اپلیکیشن ظاهر دلپسند و خوشایند دارد و با سایت‌های شبکه‌های اجتماعی به خوبی هماهنگ می‌شود. وقتی برنامه را باز کنید همه فولدرهایی که ویدیوهای شما در آنها وجود دارد را همراه با اندازه این فولدرها نشان می‌دهد و از همین جا می‌توانید ویدیویی را که می‌خواهید فشرده کنید، انتخاب و تنظیمات را اعمال کنید.

این اپلیکیشن با آگهی تبلیغاتی همراه است که می‌توان با خرید اپلیکیشن آگهی آن را حذف کرد.

رتبه بندی در فروشگاه گوگل پلی: 4.3 / 5.0

 

 

 

 

VidCompact.4

این اَپلیکیشن توسط همان افرادی طراحی و ساخته شده که اَپلیکیشن ویرایش فایل‌های ویدیویی VideoShow را ساخته‌اند. اپلیکیشنی با بیش از 100 میلیون بار دانلود که امکانات فراوانی مانند: trim کردن ویدیوها، فشرده سازی ویدیوها، تغییر نام و بسیاری امکانات دیگر دارد.

هنگانی که برنامه را باز می‌کنید گزینه Trim and compress را انتخاب کنید. سپس می‌توانید ویدیویی که می‌خواهید کم حجم کنید را از فولدر مربوطه انتخاب کنید. پس از انتخاب ویدیو می‌توانید رزولوشن (وضوح) مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین هنگام فشرده سازی اگر بخواهید می‌توانید به سرعت ویدیو مورد نظر را trim هم بکنید.

نداشتن تبلیغات، نکته مثبت دیگری در این برنامه است و هیچ نسخه پولی برای آن وجود ندارد.

رتبه بندی در فروشگاه گوگل پلی: 4.4 / 5.0

 

 

 

 

Video Dieter 2  .5

این اَپلیکیشن ظاهر زیبایی دارد و اپلیکیشنی با امکانات فراوان است. با این اَپ می‌توانید کیفیت ویدیو و رزولوشن آن را تعیین کنید و همچنین دارای گزینه‌های به اشتراک گذاری سریع برای ویدیوهای فشرده شده (کم حجم شده) است. هنگامی که برای اولین بار اپلیکیشن را باز می‌کنید چنانچه قبلاً ویدئوهایی را تبدیل کرده باشید، آن‌ها را به شما نشان می‌دهد و سپس می‌توانید ویدیویی راکه می‌خواهید فشرده کنید از آرشیو (library) گوشی انتخاب کنید. سپس رزولوشن و کیفیت ویدیویی را که می‌خواهید داشته باشید تعیین کنید. فشرده سازی در این اَپ سریع است و در مقایسه با سایر اپلیکیشن ها زمان زیادی نمی‌برد.

در این برنامه تبلیغات وجود دارد و برای باز کردن نسخه کامل برنامه با همه امکانات شما باید برنامه را به دوستانتان پیشنهاد کنید. هر چند با باز کردن نسخه کامل هم از دست تبلیغات خلاص نخواهید شد.

رتبه بندی در فروشگاه گوگل پلی: 4.4 / 5.0

 

 

 

 

بهترین راه برای فرستادن فایل‌های ویدیویی بزرگ چیست؟

همان طور که پیش‌تر هم گفتیم با اغلب ایمیل‌ها و پیام رسان‌ها نمی‌توان فایل‌هایی با حجم بیش از 25 مگابایت فرستاد. بهترین راه فرستادن فایل‌های بزرگ، بارگذاری آنها بر روی فضای ابری (cloud) است. فضاهایی مانند دراپ باکس و یا گوگل فوتو (با فضای ذخیره سازی نامحدود) و پس از آن به اشتراک گذاری لینک ویدیوی مورد نظر است.

هریک از اَپلیکیشن های بالا می‌تواند کار شما را راه بیاندازد ولی باید بدانید که فشرده سازی و کاهش حجم، trim کردن و تبدیل ویدیوها، زمان زیادی می‌برد. همانند آنچه در کامپیوترهای شخصی اتفاق می افتد. همچنین هر قدر فایل ویدیدیی را فشرده و کم حجم‌تر کنید با افت کیفیت بیشتری مواجه خواهید شد.

اگر می‌خواهید یکی از اَپلیکیشن های بالا را برای پیشبرد کارتان انتخاب کنید: Video Compress یا Video Dieter2 را انتخاب کنید. هر دوی این برنامه‌ها ظاهر زیبایی دارند و به خوبی کار می‌کنند. شما می‌توانید به صورت دستی بسیاری از گزینه‌ها مانند اندازه، رزولوشن (وضوح) را برا اساس آنچه می‌خواهید تنظیم کنید.

شما از کدام اَپ های فشرده ساز فایل‌های ویدیو استفاده می‌کنید؟ در کامنت ها به ما هم بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.