چگونه با منوپاد درست عکاسی کنیم؟

 

اگر بدون وسیله ای جانبی عکاسی می کنید، پیشنهاد اول من این است که با دو دست عکس سلفس بگیرید و اگر نشد با یک دست. در عکاسی با دست، احتمال انتقال لرزش دست به موبایل و تار شدن عکس وجود دارد. پیشنهاد من این است که درست در لحظه فشار دادن دکمه، نفس خود را حبس کنید و سپس دکمه را فشار دهید. راه حل بسیار بهتر، استفاده از تنظیمات تایمر دوربین است. پس از انتخاب زمان، با خیال راحت، موبایل را در زاویه ی مورد نظر ثابت نگه دارید تا موبایل از شما عکس بگیرید.

شاید استفاده از هنذفری و فشار دادن دکمه صدا در گوشی های آیفون به سادگی مشکل عکس گرفتن را حل کند. در گوشی های موبایل اندرویدی بهتر است برنامه ای مثلZ Selfie  را نصب کنید تا  بتوانید با دکمه قطع و وصل هنذفری عکاسی کنید. البته شما می توانید با جستجوی عبارت Voice Camera در Appstore و Playstore  به برنامه های متنوعی جهت عکاسی سلفی دسترسی پیدا کنید.

واژه ای را برای عکس گرفتن خودکار تعریف کنید. در صورت فعال کردن برنامه با تکرار آن واژه، موبایل، از شما عکس خواهد گرفت.

برنامه ای مثل  voice power camera را نصب کنید. بعد از نصب برنامه را فعال کنید. در بخش تنظیمات می توانید گزینه عکاسی با دوربین جلو یا پشت را انتخاب کنید.

سپس گزینه start camera را انتخاب کنید. در صفحه ظاهر شده دو کلمه اعلام می شود. با گفتن کلمه  click  دوربین از شما عکس خواهد گرفت. با گفتن کلمه  close  برنامه بسته می شود. کار با این برنامه بسیار ساده است. به نظر من یکی از بهترین گزینه های عکس سلفی، این برنامه است.

راه دیگر استفاده از منوپاد است. موبایل را روی منوپاد نصب کنید. با منوپاد می توانید موبایل را به آرامی در جهتی که دوست دارید، حرکت دهید. منوپاد تا حدود زیادی از انتقال لرزش جلوگیری می کند.

یکی از برنامه های Voice Camera را نصب کنید. سپس با فعال کردن برنامه می توانید با حرکت دادن منوپاد می توانید فرمان عکس گرفتن را به دوریبن اعلام کنید.

همچنین با نصب موبایل روی تری پاد، می توانید با فاصله دورتری از خود عکاسی کنید. برای این کار بهتر است ابتدا در آیفون برنامه CamMe را نصب کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد از فاصله تقریبا 5 متری با باز و بسته کردن دست خود، فرمان عکس گرفتن را به دوربین موبایل بدهید. در گوشی های اندروید نیز برنامه ای همانند Photo Camera Clap hands  می تواند به شما کمک کنید. بعد از نصب و فعال کردن برنامه Clap hands، با دست زدن، موبایل از شما عکس می گیرد.

برنامه اتصال موبایل با منوپاد

یکی از راه های ایجاد ارتباط بین دوربین موبایل و منوپاد، نصب نرم افزار تخصصی این کار است. نرم افزار حرفه ای مثل SelfiShop Camera را نصب کنید. با این نرم افزار به راحتی می تواند کلیدهای روی منوپاد را کنترل کنید. ابتدا از قسمت تنظیمات Monopod Connection Wizard را انتخاب کنید.

سپس وارد مرحله 1 بشوید. بلوتوث موبایل و بلوتوث منوپاد را روشن کنید. نرم افزار، جستجوی بلوتوث را آغاز می کند. پس از شناسایی بلوتوث، وارد مرحله دوم بشوید. دکمه ها + – و عکس گرفتن را به ترتیب فشار دهید. نرم افزار تطبیق کلیدها با حالت های عکس گرفتن، بزرگنمایی، تغییر دوربین عقب و جلو را آغاز می کند. در کنار هر کدام از دکمه ها، می توانید حالت ها دلخواه خود را انتخاب کنید. در مرحله آخر تنظیمات انجام شده را ذخیره کنید.

پس از فعال کردن نرم افزار می توانید تنظیمات بیشتری را انجام دهید. برای این کار تصویر دوربین پایین سمت چپ را لمس کنید. حالت SCN را انتخاب کنید تا لیست دیگری باز شود. در این لیست گزینه های مختلفی پیشنهاد شده است. بر اساس نوع سوژه یکی را انتخاب کنید. سپس WB را بر اساس نوع نور محیطی مشخص کنید. تنظیم حساسیت نیز قابل دسترسی است.

پس از انجام تنظیمات اکنون می توانید کادربندی کنید و هنگامی که آماده بودید، با فشار دادن دکمه، عکس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *